Hírek, információk

Tájékoztató beiratkozásról_2024-2025.docx
BÁI_Szülői tájékoztató_2024.pdf

Hittan a 2024/2025-ös tanévben

A 2024/2025-ös tanévben intézményünkben (5836 Dombegyház, Aradi u. 9-11.) a Hit-és erkölcstan oktatása az alábbi egyházak közreműködésével valósul meg:

Magyar Katolikus Egyház (6720 Szeged, Aradi Vértanuk tere 2.)

Képviselője: Kerék Terézia (5836 Dombegyház, Bem u. 2/A)

A 20/2012.(VII.31.) EMMI rendelet alapján:

"Ha a szülő a következő tanévre vonatkozóan az etika vagy a hit- és erkölcstan tantárgyra vonatkozó választását módosítani kívánja, az erre vonatkozó szándékát minden tanév május 20-áig írásban közli az igazgatóval és az érintett bevett egyház, illetve belső egyházi jogi személye képviselőjével."

2024_AllasHirdetes_igazgató.pdf

Beérkezett pályázatok

Tisztelt Szülő!

Ezúton tájékoztatom, hogy a 20/2012. EMMI rendelet 182/A § (1) alapján a 2024/2025-ös tanévre vonatkozóan az intézményben hitoktatást vállaló egyházak képviselője tájékoztatót tarthat az iskolával tanulói jogviszonyban álló tanulóknak és szüleiknek arról, hogy igény esetén a hit-és erkölcstan oktatást milyen módon szervezi meg.

A Katolikus Egyház tájékoztatója:

2024. március 4. (hétfő) 16:30 óra.

A tájékoztató helye:

Balsaráti Vitus János Általános Iskola

5836 Dombegyház, Aradi utca 9-11.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Szécsényi Tímea s.k.

mb. igazgató

KRÉTA TESZEK

Tanulói notebook 5. és 6. osztályosok számára.

Az 5. és 6. osztályosok gondviselői is lehetőséget kapnak a regisztrációra 2023. november 30-ig.

A notebookok érkezése 2024. tavaszára várható.

Tanulói notebook 7. osztályosok számára.

A "Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára" című projekt célja annak elősegítése, hogy a digitális oktatásba életkorának megfelelő évfolyamokon bekapcsolódó valamennyi tanuló korszerű, versenyképes oktatástechnológiai környezetben tanulhasson. További célja a köznevelési intézmények és pedagógusaik hordozható IKT eszközökkel való ellátása és a pedagógusok felkészítése a digitális eszközök mindennapi oktatási gyakorlatuk során történő alkalmazására. A fenti célok együttesen biztosítani tudják az elkövetkező időszak változó társadalmi, gazdasági kihívásai közepette is a minőségi, versenyképes közneveléshez történő egyenlő hozzáférés lehetőségét a gyermekek és a családok számára.

TESZEK információk

Kérdések és válaszok

Kérések és válaszok.docx

TESZEK ÁSZF

Tanuló_ÁSZF_1_számú_módosítás_egységes_szerkezetben20230927.pdf
AllasHirdetes_igazgató_Balsaráti Vitus János Általános Iskola.pdf

Tájékoztató

EFOP-4.1.12-22--2023-00042

Ezúton szeretném tájékoztatni Önöket az intézményben végrehajtott villamos energia hálózat korszerűsítésről. Az intézményben a hálózati vezetékek, a hozzájuk kapcsolódó szerelvények, illetve a hálózati elosztószekrények megújításra korszerűsítésre kerültek. A villamos energiaellátáshoz kapcsolódó fényforrásokat szintén lecserélték. A jelenleg felszerelt LED lámpák, mind energiafogyasztás, mind ergonómiai, mind pedig az emberi szemre gyakorolt hatásuk alapján modernebbek, illetve a jelen kor elvárásainak jobban megfelelők. Ennek következményeként a helyszínek megvilágítása lényegesen javul, és a megvilágítás eddigitől eltérő módja - a vibrációs hatás kiküszöbölése – által reményeink szerint ezen a helyszínen a komfortérzet is lényegesen jobb lesz.

Ez a beruházás sok esetben az Önök számára nem látványos, hiszen a tényleges átalakítások jelentős része a villamos elosztószekrényekben, a kötődobozokban, a falakban, illetve a padlásokon zajlott, mégis a beruházást követően az intézmény villamos energia ellátása lényegesen stabilabb, és az érintésvédelmi szempontokat figyelembe véve lényegesen biztonságosabb is lesz. A beruházás az egyre terjedő digitális eszközök, illetve a mindinkább elektromossággal működő eszközök terjedése miatt alapvetően szükséges volt.

A kivitelezés eredményeképp az új hálózat gyakorlati használhatósága, az energiamegtakarítás, a magasabb érintésvédelmi biztonság, a stabilabb áramellátás, illetve a jobb megvilágítás nyújtotta magasabb komfort az intézmény minden dolgozóját, illetve minden tanulóját gazdagon kárpótolni fogja.

Beiratkozás 2023.

Az iskolába történő beiratkozáshoz minden fontos információt megtalál itt:

beiratkozas 2023.pdf
beiratkozas_tajekoztato.pdf